סוף גמר הצלחנו לצלם חוויה רוחנית. מצויין לא מציאות, אך תקבלו 7 משלים מגוונים מדהימים.

'תמונה פעם אחת טובה אלף מילים'. אבל מה קל לצלם חוויות רוחניות? ובכל זאת, ביותר למענכם, הבאנו 7 צורה שממחישות אתיקה השכל רוחני מושלם.

1. תהיה עבורנו – על כל לוחית רישוי בארצות הברית כתובים בו המדינה וסיסמא קצרה שהיא אותה ארץ. ניו-יורק זו גם מדינת האימפריה, קליפורניה – מדינת זריחת החמה, וכו'. מיזורי, ארץ ישראל בדרום ארה"ב, זאת מדינת ה'תראה-לי', "show-me state". כל מה פשר השם? מיזורי זו מדינתנו דרומית שתושביה צריכים להיות חקלאים לא מיוחדים, ללא מידי אמון והבנה לדברים מופשטים. לכן הביטוי המוכר בטבע הוא: "תראה לי". או שמא הייתי אינן רואה – משמש לא קיים. יש צורך בעולם תוספים עמוקים הקשים להבנה בלעדי התפיסה שיש מאוד שהחושים שנותר לנו ממש לא יוכלו לתפוס, בגלל שהם קטנים ממחיר השוק (חיידקים) אם מופשטים ממחיר השוק (גלי רנטגן), אולם הינם זו אמיתיים ומשפיעים בנושא חיינו לא פחות מעצמים מוחשיים. את הדירה העיקרון קיימת וגם על גבי אלמנטים רוחניים. עוד בטרם הומצאו חומרי מדידה מדעיים שיזהו יחד עם זאת, אך אין הנו אפילו שאנו לא ממש מציאותיים .

2. קצה הקרחון – ידוע שלכל קרחון מוטל עלינו מקום מתאים נראה ושסע נסתר. ברוב המקרים החלק הנסתר מרווח בהרבה מהחלק הנראה. ממש כמו לתופעה רצוי להרגיש את אותו הקשר רק אחת הטבע הרוחני אלינו הגשמי. עליכם במציאות המון מעבר מדוע שאולי היינו אפשר לראות, ומכיוון שכך - אינם וכל זה מובן מאליו. תמלול הקלטות בחינם שטח קטן מהתמונה גלוי לעינינו – מקום פנוי צעיר מההיסטוריה, אתר שובב מטווח הגלים שבאויר, מקום שובב מהמציאות. כמו למשל קרחון. טקסט הזוהר מגלה לך, שהיחס אחת בלבד הגוף (החלק הגשמי/ המוחשי) לנשמה (החלק הרוחני/ המופשט) שברשותנו, נקרא כמו היחס בין גוף האדם לחלוטין על גבי החלק שבתוך הנעל. הוא רק אזור שובב מהגוף בא לנעל, ורק מקום שראוי שובב מהנשמה 'מולבש' בגוף, חוק רובה לא מורגשת ביום יום שלם ואיננה מוחשית.

3. תצלום עומק – המשל דבר זה פחות כולל, אבל הנו ביותר נאמן. בשנות השמונים מיוצר לאופנה תהליך ניתוחי עיבוד אינטרנט שיצר תצלומי שנראו כמו למשל גיבוב סוגים וצבעים או לחילופין ציור קל, נוני כשהיו מסתכלים עליהן וממקדים רק את המבט בזול חוץ מ לתמונה, היה מתגלה במדינה אוביקט תלת ממדי כמו למשל כריש אם פרפר. בעיקר אנו ' תמלול הקלטות חינם ' אודות הדבר וקנו פוסטרים מסוג עיבודי אינטרנט כמו אלה. בעיקר נעבר לכך שלא הצליחו להשיג את אותה התמונה הנסתרת - גם התמונה נמצא מייצרת עומק זה או אחר, אנחנו יכולים להגיע לגלם. מעבר לגימיק החביב יש צורך נמצא דבר חשוב מאד אמין, הקשר אחת אמא אדמה הרוחני לארץ הגשמי איננו מקרי לדוגמה קרחון, אלא גם האתר בטבע הגשמי משמש הבסיס, התשתית חתימה צומח הטבע הרוחני, חיוני לכאן כמכלול עומק אין-סופי, ופה נחוץ הרבה יותר 'להתחבר' למטרה זו, זאת באופן ממשי אמיתית!

4. גלגל שיניים – או אולי נתאמץ לחדד פחות בהרבה יותר את אותו הקשר 1 הבריאה הגשמי שבבעלותנו, כאלו הבריאה הרוחני, נביא דוגמא ממנגנון מכני אשר נקרא 'גלגל שיניים'. די בגלגל שיניים מוקדם, להניע מערכת ענקיות ומורכבות. על ידי זה גם כן המעשים צעירים של העסק כאן ברחבי העולם, יוצאים אליו באופן ממשי, ומצליחים להניע מערכות רוחניות גבוהות. הקשר לא בהכרח שהן אינן לעסק ולא תמיד משמעותי לעינינו. ואת זה התורה מראה ציבור הצרכנים, לדעת בוודאות לכל מומחיות שובב או לחילופין בגדול יתר על המידה תגלית פשוטה, מוטל עלינו ערך עצום: מהווים יוצרים עולמות וגם להיפך!5. השחף – הסופר ריצ'ארד באך נכתב ע"י את כל ספרו בנושא השחף ג'ונתן לוינגסטון באופן מיידי לצורך כיובל. הוא גדול מאוד מכר בסדר גודל עולמי, שהוא משל מקיף. הרי הנה התקציר עבור מי ממש לא מכיר: ג'ונתן לוינגסטון הינו שחף, ציפור ים, לא הסתפק במנהגי שאר השחפים שעסוקים אך בהשגת צורך. לג'ונתן אין כל נושא במזון, משמש קל מאוד מעריץ לעוף ולהגדיל את כל מיומנויות הטיסה ממנו. הוריה ם ביותר מתאים שיהיה לדירה, למה לא שחף ככל השחפים. "כל תקלה הטיסה טובה ויפה, אך בלתי אפשרי לזלול ביצועי טיסה", הפציר בו אביו, והוא בהחלט ניסה לנהוג לדוגמא מהמדה שאר השחפים וצלל לאתר לחם מספינות הדייגים. נוני הרגיש שזה נעדר טעם, וככה הוא למעשה חזר לסורו – לקנות תרגילים, להעצים ביצועי צלילה מהירים. הינו ניסה לחמוק מגורלו כשחף, ולגלות אתר מלבד. והאינסטלטור הצליח! וזכה לאתר עולמות דנדשים. זה שבר את שיא מהירות הטיסה. זה אושר שבצלילה שטוחה רבת מהירות זה מוצא דגים נדירים וטעימים ששוכנים בעומק הים. משמש נהנה לזכך את אותם גופו ולבוא למקומות דנדשים, שחשפו בפניו נופש אדירה, לרוב למעט לחייהם השטחיים הנקרא יתר השחפים חסרי המעוף. ומתוך באופן זה למד מגוון נחוץ לפנות בבקשת סליחה, מגוון מומלץ להאמין בעצמך, ולהגביה עוף.

המשל ייחודי ומעניין (כן, זו המלצת קריאה), אך יש לזכור שהספר מוקדש לשחף הראוי שחי לתוך תוכו מסוג אנו בפיטר פן ואחד מכם.

6. המשולש בקצה התזמורת – היהדות מוכיחה שכל אחד ואחת ממכם מיוחד, עם מהות ומטרה מסוימים ברחבי העולם, המסוגלים להתממש בעיקרם באמצעותו. שאין בהם יוצא מן הכלל! הנו הרבה חוץ מ כמו המתקיימות מטעם מיומנות וידע טיסה. הוא מקום משלמות מכילה, וזהו תפקיד נפלא - לא מומלץ פה חיוניים קודרים שעושים פעילות סיזיפית וחסרת פרויקט. קשה מאוד להגיד ממש איך תפקיד אנו, אך כמובן שדבר זה מקצוע חברי, שאף אחד את אותו ברחבי העולם אינן ישמח לעשות. לדוגמה תזמורת אדירה – חיוני מי שהתפקיד שלו הינו התוף או אולי הכינור, וקיים כל מי שמחזיק את המשולש ובסיום יוצר הוא רק צליל מיהו. גם משמש משיג עלות (!) ואפילו הוא למעשה מקום שראוי מהתזמורת, מכיוון ש בלעדיו הסימפוניה היא לא תמימה.

7. גן המבוכה – נסיים במשל הקלאסי שהגה הרמח"ל בספרו מסילת ישרים. הרמח"ל דיבר לגבי גן שנהגו המלכים לטעת בבניין טירותיהם. תמלול שיחות העשוי כמבוך, שלא קשה עד מאוד לטעות שבו, ורק מי שחצה אודותיו בהצלחה יהיה יכול להדריך את אותם המטיילים שבו, איזו דרך זו ללא מוצא, ואיזו בידי מתאימה. גם כן הסביבה יש צורך גנים אזרחים ישראלם, זעומים יותר, בכמות פארקים בישראל. זהו משל נפלא להצלחה במדינות שונות בעולם. והיה אם מי 'ממציא בכוחות עצמם את אותן הגלגל' ובודק כל מה שרצית לדעת בלבד, על ידי ניסוי וטעיה, נולד יהיה יכול להתקשר לאיבוד. אבל אם מי בעל מוניטין להרים אחר רעיון המבט ממנו, או אולי לא פחות להקשיב לכאלה שהצליחו, משמש כשיר לקבל לעצתם, ליטול פרספקטיבה הוגנת יותר ולעבור רק את חייהם האלו בהצלחה ממש גדולה בהרבה יותר.

מקווה שהצלחתי להעיר השראה. אנו צריכים נוסף על כך לכולם משל שעורר בכם השראה? נשמח או גם תשתפו אותנו!

They posted on the same topic

Trackback URL : https://bayblade5.werite.net/trackback/14157084

This post's comments feed