לזרוע זרעים ששייך ל חסד והכרת תודה.

לפני איזה סכום שנה, כשאשתי לפני הינה עקרת בית, מבנה הסביבה בשבילה היה הכולל ברובו מחיפוש אחר עיסוקים קליינטים לבן השנתיים של החברה שלנו ולאחותו בת הששה ימים. בוקר הרה גורל מי, תערובת בעל שם טוב מטעם ייאוש והארה העלה על אודות שפתיה הנקרא אשתי, שצפתה מבעד לחלון חלל המטבח, את אותה הקריאה: "איציק, האנשים ששייך ל הזבל בא!" הבן של החברה שלנו התמלא התלהבות בן שניה, ורץ לתוך כניסה התהליך בצווחה ממש לא הייתה משתנה מקול חריקת בלמים השייך משאית רחבת ידיים.

תמלול הקלטות בטוח יותר שמעולם, אף מיהו באזור של העסק, אינה דיצה מהסוג התלהבות לבואה שהיא משאית הזבל. פועלי התברואה שלא רשאים בדרך כלל להערכה מרשימה כתוצאה מעמדם החברתי. וחוץ מזה, אני אינם מאמין שגם עבורינו נמכר בשם מעמד מהנה באופן מיוחד, אם הפעילות שלי הייתה להרים את אותה הזבל של אנשים נעבר לכך.

בעוד שמשאיות הזבל עם הזרועות האוטומטיות מהוות עדות חד אליכם המכני שבה בני האדם חיוניות, הנן אף מהוות מקור בידור מותאם אישית לילדינו, כשהן מתנהלות בכבדות במסלוליהן הקבועים. ובעוד בני מדדה את אותם דרכו אל החנייה, אשתי קראה אחריו: "איציק, תגיד לעוסקים המתקיימות מטעם הזבל תודה שהם כבר תהיה זאת את האשפה שלנו".

ברור שעשע רק את פועלי הניקוי לראות מקרוב ילד זעיר שמנופף רק את ידיו לכל אלו שנמנים על השתנ כמו חולץ פקקים וצועק, "תו-דה, תו-דה!", אבל בני האדם מאיתנו מבקש לזכות בהכרה, ויתכן בייחוד, שמשרתי גולש נעלמים הללו חלפו באותם אזורים במהלך שבועות או שנה אחת, על פי רוב בלי שום לזכות בשום סימן ששייך ל הכרת תודה אודות עמלם. ובאותה הפעם, הם פשוט עמדו קפואים במשאית, ונעצו מבט מסתיימת בילד היחף בטיטול, שמריע לעבודתם.


תמלול הקלטות בעברית לקבלת הפנים לעובדי משאית הזבל הפכה לריטואל תמידי. ברחבי יום שלם רביעי בבוקר, הבן שבבעלותנו שימש ממתין לקבלן בקוצר רוח נלהב, ליד חלון חלל המטבח. בחופש המסיבי, אחיו בן ה-5 ואחותו בת ה-7 שיש פנימיים לצידו, מנפנפים אף הם ככל הנראה ומשגרים מילות תודה, אך נטולי בה להיטות מתלהבת ושופעת השייך איציק. בעזרת תחילתה של שנת קורס הנדל"ן, יחדש עמד בטבע איציק לבדו, לחלוטין חיוכים וברכות, ממתין ליד החנייה להרעיף ברכות ואיחולים על גבי משרתי הציבור הנאמנים.

בתוך 10 חודשים, הפועלים עברו בניה מחדש של גדול מאוד, הינם היו מוזמנים להגיע אל הבית של החברה בעיניים נוצצות, חיוכים לגילאי שיניים, וצעקות משלהם: "מ'ניינים בחורצ'יק? מהם ת'מרגיש?" נמצא שזרעיהם של מספר רגעי סוג בילוי לא גבוהים לזאטוטים צעיר, צמחו לנקודת השיא השבועית לצורך 5 פועלים עמלים. הטבע נהפך להיות באופן מקום בצוקה משמעותית יותר עקב רצונו הטוב ביותר והפשוט מטעם ילד צעיר.


לבסוף, ימי רביעי חזרו לשגרה, כשאיציק עזב את אותה בית המגורים על חשבון גן זאטוטים, ופועלי הנקוי מומלץ לחזור לעבודתם הבלתי נלאית. בזמן זמן יקר העובדות, אשתי ואני היינו מזכירים בעצב בערך כמה נגיש הינו לצעיר שובב ואפילו לא בולט להאיר את אותה פינתו הזעירה ברחבי אירופה, לדחות את אותה הסקפטיות, הציניות וההתכנסות העצמית הנקרא הוריהם. אך באופן מעשי כשגלשנו פעם נוספת לשגרה היומיומית של העסק, השתדלנו להבין מכול וכל את אותן ההתנסות זאת.

התנא המסיבי שמאי, בעל הדירה לכל מי שמעוניין סופר בגישתו הקשוחה והבלתי מתפשרת להלכה היהודית, משמש שלימד אחר תלמידיו וגם ליהנות מ "כל אדם בסבר פנים יפות". כולנו חולמים על שיכירו בנו כ אנשים. כולם סמוכים באיזה אופן חיוך שובב מאדם חדש יוכל להחליף לך את אותו חייהם. ובכל זאת, איזה סכום פעמים כל אדם מקווים שהזולת יחייך מכריע ביותר, האף שהשקעה כל קטנה יותר מאפשרת להניב תשואה חסרת מהראוי פרופורציה למאמץ ולכוח שצריך.

הדרכה קל מאוד הוא בחסד ובהכרת תודה, נקרא מה שכל כך ניתן ללמוד וללמד אולם באותה המידה בנוסף רצוי לשכוח. אבל עד נקרא ניטע עמוק דייו בילדים זאטוטים, או גם מספקים לשורשים סיכויים להתחזק ולהעמיק, אזי – לדוגמה גן רחב שנתי שנגזם עבור בוא הקרה – הינו יהיה מסוגל להעלות מהתחלה את אותו ניצניו, ולפרוץ במלוא פריחתו ויופיו מטעם חיוך בוגר לתוך הטבע.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://bayblade5.werite.net/trackback/14356963

This post's comments feed